Anasayfa / Genel / Fast Fold Perdeler Nedir?

Fast Fold Perdeler Nedir?

Bazı alanlarda yer alacak olan projeksiyon perdeleri sabit kalmaz. Farklı nedenlerle yerlerinden kaldırılmaları ve tekrar kurulmaları gerekebilir. Bu nedenle alüminyum iskelete sahip olan, projeksiyon yüzeyi katlanabilir olan ve büyük ebatlara sahip olan perdeler üretilmektedir. Bu perdelere verilen isim ise fast fold perdeler olarak bilinir. Özel bir çantaya sahiptir ve kolaylıkla taşınabilir. Bu özelikleri yani mobilite özelliği nedeniyle, alan sıkıntısı çeken ya da projeksiyon perdesini farklı alanlarda kullanmak isteyen kişiler için uygun bir seçim olacaktır.

Bu perdeler daha çok organizasyon şirketleri, eğitim/oryantasyon hizmetleri sağlayan şirketler ya da projeksiyon cihazları, projeksiyon perdeleri sağlayan kiralama firmaları tarafından tercih edilen perdelerdir. Ama büyük ebatlı projeksiyon perdelerine sıklıkla ihtiyaç duyan ve perdenin sabit olarak kalmasını istemeyen, kullandıktan sonra kaldırmak isteyen firmalar için de uygun bir çözüm olarak nitelendirilebilir. Genellikle çift ayaklı olarak üretilir ve kullanılırlar. Yani perdenin ortasında tek ayak bulunmaz, perdenin her iki tarafında da birer ayak bulunur. Büyük ebatlı perdeler söz konusu olduğunda tripod şeklinde ortada bulunan tek ayak perdeyi taşımakta zorlanabilir. Bu nedenle büyük ebatlara sahip olan fast fold projeksiyon perdesi sağlam bir şekilde kurulduğunu garantilemek, perdenin devrilmesini önlemek için, perdenin her iki tarafında t biçiminde ayaklar bulunur. Yani fast fold perdeleri sağlam bir şekilde kurabilir ve güven içinde, sorun çıkmadan kullanabilirsiniz.

Fast fold perdelerin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise hem önden (front) hem de arkadan (back) görüntü alabilmesini sağlayan Ters Projeksiyon sistemi ve buna uygun özel kumaşlar ile kullanılmasıdır. Sonuç olarak hem kullanım şekli hem de kolay kurulabilir ve taşınabilir olması nedeniyle, büyük ebatlarda projeksiyon perdelerine ihtiyaç duyan firmalar için en uygun çözüm olabilir.

Yorumlar

Yorumlar

Hakkında Gitar Ogreniyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.